Promosyon çanta, firmaların potansiyel müşteri adaylarına kendi markalarını tanıtmak ve ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve pazarlamak amacıyla kullanmış oldukları etkili bir tanıtım aracına denir. Firmalar hediye ettikleri promosyon çantalar ile sadece potansiyel müşterileri adayları kazanmanın yanı sıra, kendi mevcut müşterileri arasında da bir duygusal bağ kurup onları daha sadakatli bir konuma getirmek için önemli bir yoldur. Çünkü müşterinin her an ve her zaman yanında olabilmek yani gündemdeki tabiri ile 360 derece pazarlamanın altın kurallarından biri ve promosyon ürünlerininde bu konuda değerlendirirsek en önemli adımlardan birini atmış oluruz.Reklam çantası nasıl yaptırılır?

Promosyon ürünü olan çanta yapımı amaçladığınız potansiyel müşterilerinizi analiz etmek ile başlar. İyi bir analiz sizi şüphesiz doğru sonuçlara ulaştırmakta önemli rol oynayacaktır. Hedeflediğiniz müşteri grubu tıpki dijital pazarlamadaki gibi demografik olarak işaretleyip sonra yaptırmak istediğiniz promosyon çanta modeli seçiminizde sizlere kolaylık sağlayacaktır. Örneğin genç veya yetişkin olarak hedeflediğiniz kesime promosyon sırt çantası, bayan kitlenize promosyon makyaj çantası, Çalışan müşterilerinize promosyon evrak çantası ya da promosyon portföy çantası olarak model seçiminizi kategorize edebilirsiniz. Bunu dışında genel sektörünüze hitap eden çanta modelini de yaptırmak size avantaj sağlayabilir.

Promosyon çanta fiyatları

Gelelim en önemli konuya reklam çanta fiyatları seçeceğiniz model ve kumaş türüne göre değişmekte. Örneğin en ucuz çanta olarak promosyon elyaf çanta ilk akla gelen olacaktır. Ama daha kaliteli bir model ve kumaş seçiminde bütçenizi daha geniş tutabilir veya adet yönünden denge kurabilirsiniz. Örneğin ortalama yüz bin adet yaptırabileceğiniz bir promosyon tela çanta yerine aynı bütçe ile beş bin adet promosyon evrak çantası ya da promosyon sırt çantası yaptırabilirsiniz. Tabi burada sizin potansiyel müşteri kitlenizi iyi analiz ederek karar verebileceğiniz bir süreçtir.

Unutmayalım ki; marka bilinirliği açısından uzun süreli kullanabilir çantalar sizin daha fazla tanıtımınız demektir.